Meble z recyklingu w Radio Szczecin – 09.08.2013

Za Radiem Szczecin:

„W studiu S1 Radia Szczecin przez ostatni tydzień można było oglądać niezwykłe meble wykonane z odpadów elektrycznych. W piątek po godz. 18 odbył się tam wernisaż oraz koncert Damiana Ukeje.

Na ekspozycji wystawione były m.in. stoliki zrobione z pociętych kabli albo szafek energetycznych oraz kanapy ze starych złączek. Wszystko powstało z odpadów firmy KK-Electronic. Autorami są szczecińscy artyści: rzeźbiarka Monika Szpener i projektant wnętrz – Piotr Ledóchowski. Dwa fotele, kanapa i stół były częścią wyposażenia naszego terenowego studia podczas Wielkiego Zlotu Żaglowców na Wałach Chrobrego w Szczecinie. – Piotr Ledóchowski przygotował wersję radiową foteli i kanapy – mówi kuratorka wystawy Monika Krupowicz. – Siedziska wykonane są z pianek, które służą do wygłuszania studia.

– Wiele osób mówi mi, że takie meble chcieliby mieć na działce – mówi Piotr Ledóchowski. – Podoba mi się, że ludzie cieszą się i zachwycają, że tak prosto można zrobić stół lub fotel. Fajnie, żeby ludzie się zainteresowali i zaczęli coś tworzyć, a nie tylko kupowali gotowe elementy.”

http://radioszczecin.pl/index.php?idp=1&idx=102339&idf=224266